top of page
Vyhledat

Jak bojovat s pokleslými konturami

Jak začnou roky přibývat (víte, že začínáme "stárnout" v 25 letech?) ...viditelně ovšem zhruba v 30, 35+ u sebe obvykle začneme pozorovat ochabování obličejových kontur a přestože kosmetička zlepší vzhled vaší pleti a učiní jí zářivější, s konturami toho udělá málo - něco zvládne např. radiofrekvence, nebo pravidelná liftingová masáž, ale ať tak či tak, výsledek od kosmetičky v souvislosti s poklesem obličeje je bohužel spíše mírný. Takže, po třicítce se především začínají prohlubovat nosoretní rýhy a objevují se nevzhledné "syslíky" na spodní části tváří. Co tedy s tím..? V podstatě máte 2 možnosti - stárnout "přirozeně", tedy netrápit se tím a nedělat nic, nebo trápit se tím a něco dělat - jedna z možností jsou výplně kyselinou hyaluronovou, kdy se výplň aplikuje do horní části obličeje, jako jsou lícní kosti až vlasová oblast kolem spánků a tím se mírně pozvedne a napne celý obličej (výdrž je cca +-6 měsíců až 2 roky). V další fázi přibývání let, kdy už výplně K.H. nemají valný efekt, se používá častěji niťový lifting (výdrž "až několik let" - tedy počítejte cca 2 roky, provádí se v lokální anestezii). Je to méně invazivní zákrok, než klasický facelift, který jako asi nejinvazivnější zákrok v této oblasti, má nejdelší dobu efektu - vydrží cca +-10 let (výdrž je ale vždy individuální) a má samozřejmě nejvýraznější efekt. Provádí se v celkové anestezii.

Třetí možnost jak mírně omladit vzhled a zpevnit kontury obličeje, je cvičit obličejovou gymnastiku/jógu. Musí se ovšem praktikovat pravidelně a to denně, jinak nemá smysl. Doporučuji například obličejová jóga od "udrzksicht" :-) odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Z1l8h_wMr0U


VAROVÁNÍ NA ZÁVĚR - nikdy si nenechejte aplikovat výplně k.h., ani botox od kosmetičky, nebo kosmetologa! Vždy si nechte aplikovat výplně pouze od lékaře! Bohužel se stává, že výplně nelegálně aplikují kosmetičky, nebo kosmetologové, často z jiných zemí, kde je tato činnost zřejmě legální. U nás v ČR je to ovšem nezákonné. I u tohoto zákroku se může leccos pokazit a následky mohou být velmi vážné. Lékař si s takovými následky ale narozdíl od kosmetičky, nebo kosmetologa poradí.

3 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page